forum grupa
aktualnosci
o nas kontakt
sklep

Nasz grupa

JOANNA PUCIS, ur. 1966 r. Wiersze zaczęła pisać w czasach liceum. Jako studentka debiutowała spotkaniami autorskimi w krakowskiej Piwnicy pod Baranami. Jest laureatką wielu konkursów poetyckich. Publikowała swoje utwory w prasie literackiej ("Radostowa", "Akant"). Jest współzałożycielką Grupy Twórczej "OKNO". Razem z pozostałymi członkiniami Grupy prezentuje swoją twórczość na wieczorach autorskich mających formę spektakli, w których słowo współgra z muzyką i obrazem. Debiutancki tom "Przeciw-światło" jest zderzeniem wierszy wcześniejszych - lirycznych, z późniejszymi - oszczędniejszymi w słowach.
Zobacz Twórczość Joanny Pucis

DOROTA RYST, ur.1965 r. Absolwentka Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Mieszka w Warszawie na Saskiej Kępie.
Publikowała w almanachach pokonkursowych, prasie literackiej (m.in. "Akant", "Radostowa", "Metamorfoza", "Łabuź") oraz w "Świerszczyku" (wiersze dla dzieci). W październiku 1999 r ukazał się jej debiutancki tomik "Odmiana przez przypadki" (Wydawnictwo "Magazyn Literacki"), w którym znalazły się wiersze z lat 1987 - 1999. W 2005 roku ukazał się tom erotyków "widoczki. wiersze bezwstydne".
czytaj więcej...  Zobacz Twórczość Doroty Ryst

Goście

Urszula Białecka - wszystko zaczęło się od małych felietonów z czasów uczniowskich w "Echu Krakowa". Później były kontakty z Kołem Młodych pod wodzą Stefana Otwinowskiego. Liczne publikacje w almanachach i czasopismach literackich, a obok tego piosenki i ballady w Teatrze Syrena, w radiu (również słuchowiska), telewizji i na estradzie. Były nagrody w konkursach literackich i estradowych. W roku 2005 ukazał się tom opowiadań Złota trąbka (Oficyna Wyd. Ston2) nagrodzony pierwszą nagrodą w konkursie literackim im. Stefana Żeromskiego. W roku 2008 ukazała się powieść Małe królestwo, niezwykła opowieść (na motywach autobiograficznych) o czasie minionym, który trwa jeszcze w ludziach.
Zobacz Twórczość Urszuli Białeckiej

Jerzy Fryckowski - poeta, satyryk. krytyk literacki, dziennikarz ,animator kultury. Tłumaczony na angielski, niemiecki, francuski, litewski i hindi. Do tej pory opublikował.
Cierpliwość ubogich - Słupsk 1989
Copulum abruptamae - Sieradz 1991
Aleja dusz - Kraków 1992
Nogami do przodu - Włocławek 1994
Gdzie już cicho o mnie - Kraków 1995
Antologia poezji wigilijnej - Warszawa 1995
Zaufać ślepcom - Kraków 1997
Treny - Słupsk 1999
Kroki na suficie - Kraków 1994
Słowa bielsze od śniegu. Antologia poezji wigilijnej - Wrocław 2006
Kiedyś nas uśpią - Słupsk 2007
Między tobą a snem - Kraków 2007
Stypendysta Starosty Powiatu Słupskiego, przygotował także pierwszą w Polsce antologię wierszy o ojcu, która czeka na wydawcę .Laureat wielu prestiżowych konkursów literackich.
Zobacz Twórczość Jerzego Fryckowskiego

Jacek Karolak, urodził się 9 lutego 1970 roku w Warszawie. Ukończył Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego w roku 1994. Zainspirowany poezją romantyczną i młodopolską zaczął pisać wiersze w szkole średniej. W latach 1993-1997 należał do klubu poetyckiego "To Był Naprawde Fascynujący Wieczór" działającego w ramach klubu studenckiego "Stodoła". Od 1995 roku członek grupy poetyckiej "Wybór" przy Warszawskim Oddziale Związku Literatów Polskich. Członek Ogólnopolskiego Klubu Poetów, a od 2001 roku Stowarzyszenia Twórczego Artystyczno-Literackiego w Krakowie. Wydał trzy tomiki wierszy: "Sny fiołków" (Warszawa 1995), "anioł od pragnienia czarny" (Warszawa 1999) oraz "Źródło" (Kraków 2002). Swoje wiersze publikował w prasie i almanachach, laureat wielu konkursów poetyckich.
Zobacz Twórczość Jacka Karolaka

Grażyna Lityńska-Rakowska urodziła się dwie godziny przed północą w roku Metalowego Bawołu. Zwykle chadza własnymi drogami. Najlepiej czuje się w zaciszu kolejowego przedziału. W latach 1998 - 2002 należała do Grupy Twórczej "OKNO". Jej wiersze zamieszczono w antologiach poetyckich: "Dojrzewanie w miłości" (Radom, 2000) i "Praska przystań słowa" (Warszawa, 2001), "Praska przystań słowa II" (Warszawa, 2003), w czasopismach literackich w Polsce i w Kanadzie, oraz licznych almanachach pokonkursowych. Wydała tomiki: "Taniec w za ciasnych butach" (1999), "Wyrwane z krwiobiegu" (2003).
Zobacz Twórczość Grażyny Lityńskiej

Miłosz Kamil Manasterski - Urodzony 23.06.1977 r. Poeta i prozaik, animator kultury. Członek Związku Literatów Polskich i Societe Europeene de Culture. Redaktor naczelny portalu Związku Literatów Polskich Literaci.eu . Współzałożyciel i szef łódzkiej Grupy Literackiej B2 (1997-1999). Założyciel i szef Łomiankowskiego Klubu Literackiego (od 2002). Wydał arkusz "Zasady gry" (Oficyna Wydawnicza "Obrzeża", Zgorzelec 1999), tomy wierszy "Sztuka czytania" (Dom Kultury w Łomiankach & Wydawnictwo Książkowe IBiS, Warszawa 2005), "Spa" (Dom Kultury w Łomiankach & Wydawnictwo Książkowe IBiS, Warszawa 2007), "Portfolio" (Dom Kultury w Łomiankach & Wydawnictwo Książkowe "IBiS", Warszawa 2008). Swoje utwory publikował w prasie literackiej, w wielu antologiach i almanachach, oraz prezentował je na antenie m.in.: Polskiego Radia BIS, Radia Łódź, Radia Plus, TVP 3 oraz w portalach internetowych. Za zbiór Sztuka czytania" zdobył Nagrodę za Debiut Światowego Dnia Poezji 2006". Laureat wielu konkursów literackich w kategorii poezji i prozy.
Zobacz Twórczość Miłosza Kamila Manasterskiego

Robert Miniak - rocznik 1969. Łodzianin, absolwent polonistyki Uniwersytetu Łódzkiego, współtwórca i przedstawiciel nowej łódzkiej dykcji. Jego poetyka jest postrzegana jako jedno z najciekawszych zjawisk we współczesnej poezji polskiej. Tylko w 2008 r. został laureatem ponad dwudziestu ogólnopolskich konkursów literackich: im. R. Wojaczka, im. C.K. Norwida; im. K. K. Baczyńskiego... Publikował w " Toposie", " Fragile", "Arteriach". W grudniu 2008 ukazał sie jego tomik " Czarne wesele".
Zobacz Twórczość Roberta Miniaka

Sławomir Płatek o sobie: Urodziłem się w roku 1974 w Gdańsku. Krew płynie jednak we mnie południowa. Może nie tropikalna, ale beskidzka. I najdziwniejsze - z biegiem czasu mieszkam coraz dalej na północy. W efekcie moje wiersze znalazły się w antologii poetów kaszubskich. Być może ta odległość od miejsc, z którymi jestem związany powoduje specyficzne napięcie owocujące poezją. Moje wiersze (dość nieliczne) i proza (jeszcze rzadsza) były publikowane w kilku periodykach, zbiorach i w radio. Bywały nagradzane i wyróżniane w kilkunastu konkursach literackich. Zbieram materiały do pierwszego samodzielnego tomiku.

W pozostałym wolnym czasie administruję forum www.salonliteracki.pl oraz szperam w zakamarkach różnych win i uczyniłem to swoim źródłem dochodu. To przyjemna praca, w której spotykam ciekawych ludzi, a przy tym ze swej natury rozrywkowa. Sprzyja pisaniu.
Zobacz Twórczość Sławomira Płatka

Wojciech Stańczak o sobie: Urodziłem się w 1949 roku na Mazowszu i stąd się zaczyna moja liryczna Ojczyzna. Poezjuję od lat kilkudziesięciu, acz na pierwszy tomik - Sententia. Wiersze datowane, wybiłem się dopiero w roku 2003. Nie jestem z układów, nie bywam układny... Jeżdżę w góry, raz mnie zawieziono: aż do "internatu" w bieszczadzkim Łupkowie. Ową zsyłkę ojca i najście smutnych na nasz dom mój młodszy syn Jacek przypłacił afazją. Starszy syn Jurek schronił się w górach. Z żoną Anią za górami tęsknimy. Aż do wakacji, gdy już postawię studentom ostatnie oceny z łaciny w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Pułtusku. Dzielimy los i słowniki od wspólnych studiów na filologii klasycznej. Wszelako najwięcej wierszy naszkicowałem w Puszczy Kampinoskiej, gdzie krążymy z Jackiem. Marzy mi się, by każdy kto usłyszy moje poezje, czuł pociechę niczym przy odbiorze Rozgłośni Polskiej Ludzi Pokrzywdzonych. Bo ilu i jakich mamy dziś w Polsce ludzi sukcesu?
Wojciech Stańczak m. in. ogłosił drukiem: Antyk we współczesnej poezji polskiej 1956-1980, Ossolineum, Wrocław, 1986 (praca doktorska); przekład z angielskiego: Marie Balter, Richard Katz, Dziecko niczyje (książka dla tych, którzy szukają nadziei),Bis, Warszawa 2001; Sententia. Wiersze datowane, Libra, Warszawa 2003 i Słowik złoci litery lata, Heliodor, Warszawa 2005
Zobacz Twórczość Wojciecha Stańczaka

Jolanta Stelmasiak urodziła się 20 lipca 1967r. Mieszka we wsi Grzybów, woj. łódzkie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Zduńskiej Woli i Policealne Studium Ekonomiczne w Sochaczewie. Pracuje jako księgowa. Jej wiersze ukazywały się w następujących czasopismach : "Tygodnik Sieradzki "Echo", "Nad Wartą", "Raport", "Radostowa", "Suplement", "Akant", "Tygiel Kultury", "Poezja Dzisiaj" , "Własnym Głosem", "Ulotna Przestrzeń" oraz w licznych almanachach pokonkursowych. Jest laureatką ponad dwudziestu konkursów literackich, między innymi otrzymała pierwszą nagrodę na XXIII OKP im. H. Poświatowskiej w Częstochowie w 1999r.
Jest autorka dwóch tomików poetyckich: "Wiersze" 1998 r. oraz "Kiedyś będę szczęśliwą staruszką" 2003r
Zobacz Twórczość Jolanty Stelmasiak

Krystyna Stołecka urodzona 31 grudnia 1951 r. w Łodzi, magister ekonomii. Na Uniwersytecie Łódzkim studiowała również fizykę i filologię polską. Należała do zespołu Studenckiego Teatru "Pstrąg". Ma męża, córkę i dwóch synów. Współpracuje z Grupą Twórczą OKNO. Wyróżniona w ogólnopolskich konkursach poetyckich: "O Pierścień Kingi" Nowa Sól 1991r.; "Dać świadectwo" Kraków 1994 r; im. Jacka Bierezina Łódź 1995, 1997 i 1999 r.; im. Leopolda Staffa Starachowice 1999 r. Jej wiersze ukazały się drukiem w zbiorkach pokonkursowych oraz w prasie literackiej: "Akant" i "Radostowa", a także w "Gazecie Wyborczej" - wiersze i proza.
Zobacz Twórczość Krystyny Stołeckiej

Ewa Zelenay urodziła się i mieszka w Warszawie. Kilkanaście lat swojego życia spędziła "w obłokach" była bowiem stewardessą Polskich Linii Lotniczych "LOT". Fascynację lataniem przenosi do swojej twórczości. Rzeźbi, maluje i pisze, zajmuje się fotografią. Łączy różne techniki i gatunki twórczości. Rzeźba lub obraz ilustrowane wierszem. To co robi nazywa impulsjonizmem od impulsu, wewnętrznej potrzeby, która jest początkiem tworzenia. Wokół siebie gromadzi ludzi, którzy tak jak ona wyrażają swoje emocje łącząc różne formy i rodzaje twórczości Ewa Zelenay jest również członkinią grupy twórczej "OKNO". Zawodowo zajmuje się makijażem artystycznym, stylizacją i projektowaniem odzieży. Od kilku lat prowadzi w Warszawie swoją szkołę makijażu artystycznego, która współpracuje z angielską szkołą makijażu i charakteryzacji Penny Delamar oraz amerykańską firmą zajmującą się kreowaniem wizerunku BFAS. Ewa Zelenay współpracuje również z wieloma firmami kosmetycznymi oraz pismami kobiecymi i młodzieżowymi. Udziela porad i maluje do sesji zdjęciowych. W 1999 r. została wydana jej książka pt. Przygoda z makijażem. Obraz Ewy Zelenay nie byłby pełny bez wspomnienia o twórczości dla dzieci. W 1999 r. firma "Globl" wydała książeczkę dla dzieci pt. "Nieproszeni goście". Autorka ilustruje sama swoje wiersze. Nagrody: I nagroda w konkursie poetyckim im. M. Konopnickiej Warszawa 2000; I nagroda w konkursie "łkarowe strofy"; I nagroda na konkursie fotograficznym WOT 1998 r.; wyróżnienie na XXV salonie fotograficznym we Francji. Wyróżnienia za twórczość plastyczną na konkursie WOLP oraz kilkanaście nagród na konkursach w dziedzinie promocji i reklamy. Wystawy: Centrum Promocji Kultury Warszawa Praga Płd. 1998, 1999.
Zobacz Twórczość Ewy Zelenay

design by WOW Studio | hosting AGMK.net | Usługi informatyczne Warszawa